Waldemar Malicki - Naga prawda o klasyce
Data i godzina:
sobota, 19 listopada 2022
godz. 17:00
Gdzie:
ZNAJDŹ BILETY ( 77 )
WYDARZENIA W Racibórz
Wykonawca:
Waldemar Malicki
OPIS WYDARZENIA

Na złość konwenansom i przekraczając wszelkie grancie - wracamy z nowym programem! Po ubiegłorocznym sukcesie mniejszego składu postanowiliśmy nadal muzycznie podbijać kulturalne przestrzenie kraju. Bogatsi o nowe doświadczenia, gwarantujemy niezapomniane spotkanie, pełne pozytywnej energii, najlepszego dowcipu i głębokich wzruszeń. Nasz manifest na sezon 2022/2023 brzmi następująco:

więcej → oszałamiającej pianistyki Waldemara Malickiego, wirtuoza igrającego pomiędzy poważnymi klasycznymi brzmieniami a lekkością popkultury

więcej → dramatycznych brzmień sopranu Anity Rywalskiej, mistrzyni wokalistyki i rozbrajających żartów

więcej → obezwładniającego tenoru Marcina Pomykały, fascynującego świetnym głosem i zmysłem aktorskim

więcej → pięknej i frenetycznej wiolonczelistki Małgorzaty Krzyżanowicz, hipnotyzującej połączeniem wdzięku, profesjonalizmu i znakomitego poczucia humoru.

Pełen seksapilu czteroosobowy zespół zaprasza na muzyczne widowisko obfitujące w abstrakcyjny humor, krótkie obserwacje obyczajowe i mnóstwo dystansu do samego siebie i otaczającego nas świata. To inteligentna rozrywka, gdzie skecze muzyczne zderzają się z aktualnymi anegdotami, żartobliwie komentującymi naszą rzeczywistość, a bezinteresowna zabawa z poważniejszą refleksją.

Niespotykana nigdzie indziej forma artystyczna nie tylko zagwarantuje mnóstwo oczyszczającego śmiechu, ale także zachwyci wybitną pianistyką, różnorodnością subtelnych klimatów i mnóstwem energetycznych utworów.

W trakcie naszego temperamentnego show będziemy zaskakiwać, poruszać, a nawet lewitować nad sceną. Słowem, zrobimy wszystko, by unieść Państwa ponad teatralnymi fotelami, lub zachwycić, tak, by z rozkoszą zatopili się Państwo w brzmieniach i choć na chwilę zapomnieli o szarej codzienności.

Scenariusz i reżyseria: Jacek Kęcik

Występują:
Fortepian Waldemar Malicki
Wiolonczela Małgorzata Krzyżanowicz
Sopran Anita Rywalska
Tenor Marcin Pomykała

Czas trwania: 90 min

           

RECENZJE
średnia ocena wydarzenia 4.8/5
DS Waldemar Malicki - Naga prawda o klasyce Katowice (29.01.2022 16:00)

Doskonale przedstawienue ukazujące cały wachlarz muzyki klasycznej okraszonej świetnymi monologami , ciętym żartem i błyskotliwą formą swoistego dialogu z widownią.Ogromną Wartością dodaną są operowe głosy I możliwości wokalne tych artystów, łączące klasykę operowa przekładaną muzycznymi żartami . Całość ukazuje ogromne pokłady talentu wokalnego i scenicznego . Trzeba też wspomnieć pieknej multi instrumentaliste która grą na wiolonczeli wprowadziła harmonię z nuta nostalgii . A partnerując przy fortepianie zrobiła show . Prawie dwie godziny doskonale spędzonego czasu w tak doborowym towarzystwie jest gwarancją nie tylko dobrze spędzonego czasu ale też czasu spędzonego na dopieszczaniu doznań w odbiorze na wielu wielu poziomach. Polecam i dziękuję

 • 29.01.2022 20:40
 • |
Elisabeth Waldemar Malicki - Naga prawda o klasyce  Kielce (31.03.2019 16:00)

Witam serdecznie, moja ocena jest najwyższa, chociaż pierwsze wrażenie trochę mnie przybiło. Mianowicie spodziewałam się sekcji rytmicznej, choćby w okrojonym składzie, a ujrzałam sam fortepian..... Ale do rzeczy. Pan Malicki wspaniały muzyk, cudowny prowadzący, wysoka kultura, dowcip a artyści przeszli samych siebie. Cudowne, zdolne artystki ( sopran Pani Anity i umiejętności gry na wiolonczeli i fortepianie Pani Małgorzaty) tenor Pana Marcina z najwyższej półki, to wszystko sprawiło, że byłam na cudownym spotkaniu z humorem, dowcipem a do tego oczarowana różnorodnością klimatów i energią wykonywanych utworów, skeczy, dowcipów politycznych czy obyczajowych. Wyszłam z koncertu oczarowana! Dziekuję

 • 01.04.2019 10:18
 • |
Blaszka Waldemar Malicki - Naga prawda o klasyce Tychy (13.05.2022 17:30)

Dzień dobry, sam program artystyczny super, byłem wielokrotnie w Częstochowie Krakowie no i w Tychach. Nigdzie nie doznałem takiego upokorzenia jak w teatrze w Tychach. Kupiłem bilety z miesięcznym wyprzedeniem z rezerwacją miejsc żad i siedzenie. Natomiast miejsca były zajęte przez innych gości. Staliśmy z żoną ponad 20min podczas spektaklu na schodach oparci o ściane. Dostałem informacje od pracowników teatru że przepraszają ale sprzedali za dużo biletów. I nic nie mogą na to poradzić. Więc proszę Państwa o zwrócenie uwagi organizatorom aby więcej takich sytuacji nie dopuszczali bo nie ładne jest że kobieta stoi na schodach. Pozdrawiam Marcin

 • 17.05.2022 12:30
 • |
micjaw Waldemar Malicki - Naga prawda o klasyce  Katowice (30.11.2019 17:00)

Żona była trochę zawiedziona, że nie było całej orkiestry...z tym śmiesznym grubym dyrygentem. Ja stojąc w kolejce do szatni usłyszałem jak dwaj dżentelmeni wymieniają uwagi po koncercie: - ty o co chodziło z tymi pokojami na godziny bo nie skumałem... Gdy wtrąciłem się do rozmowy wyjaśniając swój pkt widzenia w tym temacie, usłyszałem że dla niektórych lepiej by było wynajmować pokoje na minuty... Nie zakupiłem płyty...bo nie miałem żywej gotówki tylko kartę...lecz filharmonia mimo całego "bogactwa sprzętowego" nie posiadała terminala płatniczego. Szkoda bo chciałem spojrzeć w oczy Panu Waldemarowi...

 • 30.11.2019 22:41
 • |
Wanda Waldemar Malicki - Naga prawda o klasyce  Katowice (12.01.2019 17:00)

Występ mi się bardzo podobał. Profesjonalizm, taktowany i inteligentny humor. Szeroki wybór przebojów muzycznych zarówno muzyki krajowej i zagranicznej. Umiejętnie połączenie muzyki klasycznej, operetkowej, rozrywkowej, disco polo i ludowej. Przekrój muzyki współczesnej i starszej. Idealny zestaw wymagający od słuchacza znajomości muzyki i kojarzenia faktów. Co dodatkowo czyni atrakcyjnym cały występ. Wykonawcy wszyscy wysokiej klasy, zarówno wokalnie jak i instrumentalne. Dobrze się bawiłam a jednocześnie degustowalam. Dziękuję wykonawcom za przemiły wieczór.

 • 12.01.2019 22:08
 • |
Alicja Waldemar Malicki - Naga prawda o klasyce  Dębica (08.03.2019 17:30)

Rewelacja, Artyści nie zlekceważyli tzw. prowincji i dali z siebie wszystko, by zadowolić publiczność. Panie nie tylko piękne ale i artystycznie uzdolnione. Tenor wspaniały, nie tylko śpiewak ale i aktor. Osobną cześć i chwałę pragnę złożyć Panu Malickiemu, to niezastąpiony filar tego zespołu. Tak zdolnym człowiekiem to nie tylko trzeba się urodzić ale jednocześnie być wskazanym Ręką z Niebios ! Bez Niego świat byłby bardzo ubogi, bo nie wiedziałby, co znaczy humor, empatia, sztuka aktorska i muzyczny TALENT zarazem!!! Dzięki Maestro !!!

 • 10.03.2019 00:24
 • |
Eugenia Waldemar Malicki - Naga prawda o klasyce  Suwałki (23.02.2020 16:00)

Właśnie wróciłam z koncertu w Suwałkach. Koncert niebywały, wspaniały. Pan Waldemar to profesjonalista, wybitny wirtuoz fortepianu. Dowcip i humor przekazany za pomocą klawiatury fortepianowe - coś wspaniałego. W główną linię melodyjną bardzo skrupulatnie wplata wątki innych melodii. Wprowadza słuchacza w osłupienie, podziw. Powstaje pytanie ? jak można łączyć dźwięki kilkunastu różnych utworów w jedną całość. Jednak można - efekt Pan Waldemar Malicki. BRAVO BRAVO.

 • 23.02.2020 19:54
 • |
MIŁOŚNIK STAREGO MIASTA Waldemar Malicki - Klasyka po bandzie Toruń (04.01.2020 16:00)

FE NO ME NA LNE!!!!P.MALICKI-JAK ZWYKLE W DOSKONAŁEJ FORMIE.NIE TYLKO JEGO GRA NA FORTEPIANIE, ALE I PEŁNE HUMORU DIALOGI.HUMOR NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE, LOTNY,BEZ ŻADNEGO" WYMUSZENIA" .ZACHOWANIE CAŁEJ CZWÓRKI NADZWYCZAJ NATURALNE.BRAK JAKICHKOLWIEK POTKNIĘĆ.JEDNYM SŁOWEM PERFEKCJA KAŻDEGO Z WYSTĘPUJĄCYCH,A CO ZA TYM IDZIE CAŁOŚCI.POLECAM KAŻDEMU-OD LAT 10 DO 100. PS. NASTĘPNYM RAZEM, GDY BĘDZIE "NOWY PROGRAM", OCZYWIŚCIE WYBIORĘ SIĘ PONOWNIE, RAZEM Z ŻONĄ(SWOJĄ )

 • 04.01.2020 19:55
 • |
StasGow Waldemar Malicki - Naga prawda o klasyce  Gorzów Wielkopolski (27.01.2019 19:00)

W zasadzie Pan Waldemar Malicki wychowuje mnie od dziecka, co pozwoliło na świetną zabawę. W prawdzie nie było nowości, ale na żywo prezentuje się to o niebo lepiej niż przed telewizorem. Skład 4-osobowy, bardziej kameralny, ale było świetnie. Dla osób, które nie znają twórczości Pana Malickiego to zabawa będzie przednia. Miałem okazję taką osobę zaprosić i było pod wielkim wrażeniem. Ja także bawiłem się dobrze, ale chociaż cena dosyć wysoka jak na taki kameralny występ ;)

 • 04.02.2019 19:01
 • |
Eugeniusz Waldemar Malicki - Naga prawda o klasyce  Otrębusy (20.10.2019 16:00)

Świetne przedstawienie. Chociaż lubię muzykę klasyczną w czystej postaci, forma pełna humoru również mi się bardzo podobała. Bardzo wysoka jakość artystyczna występu zarówno pana Waldemara Malickiego, jak i pozostałych wykonawców. Początkowo lekko się obawiałem, że występ będzie trochę monotematyczny. Lecz dobór repertuaru, humor pana Waldemara oraz udział tenorów i wiolonczelistki sprawiły, że nie było momentów znużenia. Bardzo dziękuję za koncert.

 • 21.10.2019 11:40
 • |